Van TSO Başkanı Necdet Takva, 2010 yılında başlamasına rağmen hayata geçirilmesi yılan hikâyesine dönen Van Çevre Yolu ile ilgili bir paylaşım yaptı. İşte, 14 yılını dolduran ancak hala bitirilmeyen Van Çevre Yolu’na ilişkin o manidar paylaşım.

YİNE ERTELENMİŞTİ

11 Haziran 20023’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Van ziyareti ile birlikte temel atma töreni düzenlenmiş daha sonra Van Valisi Ozan Balcı ile birlikte birçok kez gündeme gelmişti. Öte yandan birçok açıklamada ise Çevre Yolu’nun 2024 yılı içinde biteceği ifade edilmişti.

Van Milletvekili Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçe görüşmelerinde Van Çevre Yolu’nu gündeme getirerek yaşanan sorunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na iletti. 

Van'da meşaleli yürüyüşe davet Van'da meşaleli yürüyüşe davet

Milletvekili Sayyiğit’in konuşmasından sonra Bakan Uraloğlu, Van Çevre Yolu’nda çalışmaların devam ettiğini belirterek “Van Çevre Yolu’nda da yaklaşık 41’in 18’ini bitirdik. Muhtemelen 2025 yılında bitirebiliriz diye düşünüyorum.” dedi.

BAŞKAN TAKVA’DAN PAYLAŞIM

14 yıl önce başlayan çevre yoluna ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Takva, “Van’ın çevre yolu 14 yaşında!” diyerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını etiketledi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi