Van TSO Yönetim Kurulu bir takım ziyaret ve görüşmelerde bulunmak üzere Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi şehri Duhok'a gitti. Kent turizmi adına önemli görüşmeler yapan TSO yönetimi iki şehir arasındaki turizm, ticaret ve ekonomi konularını istişare etti.Van Tso Kürdistan Ziyareti1 (2)

Ziyarete ilişkin açıklama yapan TSO, şu ifadelere yer verdi:

Van - hakkari yolunda anız yangını Van - hakkari yolunda anız yangını

“Yönetim Kurulumuz ilk olarak Duhok Sanayi ve Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Necdet Takva, Başkan Yardımcımız Serdar Balandi, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mahmut Köroğlu ve Reşit Yaren ile Genel Sekreterimiz Cengiz Aras'ın yer aldığı heyetimiz; Duhok Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn. Shukri Jameel Nori ile bir araya geldi. İlimizin tarihi, turistik ve potansiyellerinin tanıtıldığı ziyarette; 2 şehir arasındaki turizm, ticaret ve ekonomi konuları istişare edildi. Başkanımız Necdet Takva, görüşmenin sonunda Duhok Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn. Shukri Jameel Nori ve Yönetim Kurulu'nu şehrimize davet etti.Van Tso Kürdistan Ziyareti1 (1)

Odamız ile Duhok Sanayi ve Ticaret Odası tarafından ortak basın açıklaması düzenlendi. Ortak açıklamada; İki ülke arasındaki ticaretin ve turizm amaçlı gidiş-gelişlerin artırılmasına yönelik Van ile Duhok'un önemine vurgu yapıldı.”Van Tso Kürdistan Ziyareti1 (3)

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi