Suat Tink – Vanolay

Gürpınar ilçesine bağlı Kuşdağı Mahallesinde yaşanan sel felaketinde zarar gören mağdur ailelere Van Umut Kervanı Derneği yardım elini uzattı. Mahalleyi ziyaret eden dernek yetkilileri, vatandaşların gıda ve battaniye gibi ihtiyaçlarını giderdi.

Hoşap Kalesi'nde restorasyon sürüyor Hoşap Kalesi'nde restorasyon sürüyor

Geçtiğimiz Çarşamba günü etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde Kuşdağı Mahallesi’nde birçok ev, depo ve ağıl kullanılamaz hale geldi. Kışlık gıdaların saklandığı depolar ile evlerdeki eşyaların su altında kalmasıyla gıda ve battaniye sorunu yaşayan ailelerin ihtiyacını Umut Kervanı karşıladı.

Mahallede yapılan incelemenin ardından zarar gören 9 aileye gıda kolisi ve battaniye yardımı yapıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Van Umut Kervanı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Adar, “Meydana gelen sel felaketinden zarar gören 9 hanemiz bulunmaktadır. Önden yolladığımız öncü ekip, bu hanelerimizi tespit edip ihtiyaçlarını bize bildirdiler. Bizler de gerekli ihtiyaçları ailelerimize ulaştırdık. Ekiplerimiz burayla sürekli irtibat halinde olacaklar. Herhangi bir ihtiyaçları olduğunda kendilerine ulaştıracağız. Bu konuda hayırseverlerimizden bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Köy halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.