Van Kültür Ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Suat Narin, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Tepe, Hüsamettin Ağar, Şahin İzci, Abdulbaki Aslan ve Reşat Ebiri ile birlikte basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.Van Vakfı Vanda (2)

Erciş'te düzenlenecek 11. Uluslararası İnci Kefali Göçü Festivali’ne katılmak üzere Van'a gelen heyet, İstanbul'da Van adına yapılan çalışmalardan söz etti.Van Vakfı Vanda (1)

 “VAN’DAKİ KURUM VE STK’LARI ZİYARET EDECEĞİZ”

Van Vakfının İstanbul’daki Vanlılara hizmet etmek, onların yardımlaşma ve dayanışmasını sağlamak, eğitime destek vermek, öğrencilere burs vermek amacıyla kurulduğunu belirten Genel Başkan Suat Narin, şunları söyledi:

Döviz kurları haftaya nasıl başladı? Döviz kurlarında son durum... 15 Temmuz 2024 Döviz kurları haftaya nasıl başladı? Döviz kurlarında son durum... 15 Temmuz 2024

“İstanbul’daki Van sivil toplum kuruluşları ile de koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hizmetlerimizi sağlıyoruz. Arzu ettik ki Van’daki resmi kurumlarla, yerel yönetim, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile de aynı şekilde koordineli bir çalışma ve hizmet yürütelim. Bunun için seçilmiş yeni belediye başkanlarımızı ziyaret etmek, hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak, istişarede bulunmak amacıyla böyle bir gezi düzenledik.  3 gün boyunca Van Valiliğini, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünü, Büyükşehir Belediyesini, ilçe belediyelerini, Van Ticaret Borsasını ziyaret edeceğiz. İnci Kefali Festivali’ne de katılacağız.  Bu şekilde bir gezi düzenlemiş olacağız. İnşallah umduğumuz gibi verimli ve faydalı olur. Van ve Vanlı hemşerilerimiz için bir amaca ulaşmış olacağız.”Van Vakfı Vanda (4)

Muhabir: Suat Tink