Van Valiliği, kuvvetli rüzgar uyarısı yaparak vatandaşlara çığ, soba zehirlenmesi ve ulaşımda oluşabilecek aksamalara karşı tedbirli olunması çağrısı yaptı.

İşsizlik rakamları açıklandı. İşsiz sayısı ne kadar? işte  Güncel rakamlar... İşsizlik rakamları açıklandı. İşsiz sayısı ne kadar? işte Güncel rakamlar...

Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Van’ın güney ilçeleri ve Hakkari’de yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren, Bitlis’in güney ilçelerinde Cuma gününden itibaren kuvvetli güneyli ve batılı rüzgarların (40-60 km/sa) etkili olması tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgarın zaman zaman etkisini artırarak yüksek kesimlerde fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Bölge genelinde beklenen kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) ve fırtınanın (50-80 km/sa) etkisiyle kar erimesi beklendiğinden Çığ Tehlikesi bölge için devam etmektedir. Lodosla birlikte baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmeleri, kar savrulması ve kar sürülmesi meydana gelebileceğinden (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi