Van Valisi Ozna Balcı, 2023-2024 eğitim öğretim yıldönümünün sona ermesi ile birlikte öğretmen, veli ve öğrencilere yönelik mesaj yayımladı. Balcı, karne mesajında çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumların sergilenmemesine dikkati çekti.

Vali Ozan Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Acı, tatlı hatıralarla bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelen, karne heyecanı yaşayan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Van’ın göbeğinde korkutan görüntüler! Hiçbir önlem alınmadı… Van’ın göbeğinde korkutan görüntüler! Hiçbir önlem alınmadı…

Değerli Öğretmenler, 
Öncelikle sizleri en yakın çalışma arkadaşlarım olarak gördüğümü belirtmek isterim. Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yıl sonunu huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sizlere sağlıklı, mutlu ve hoşça vakit geçirip gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.
 
Sevgili Öğrenciler, 
Geleceğimizin umudu ve ülkemizin istikbali olan sizler, yoğun ve yorucu bir yılın ardından çalışmalarınızı tamamlayarak karnelerinizi alıp yaz tatiline giriyorsunuz.
İnanıyorum ki tatili, bol bol kitap okuyacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile kendinizi geliştirip başarılarınızı daha da artırmak için değerlendireceksiniz.
 
Kıymetli Veliler, 
Çocuklarımızın okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne ve babaların da önemli bir görevi bulunmaktadır. Bugün öğrencilerimize verilen karneler aynı zamanda anne ve babaların da çocuklarıyla ne kadar ilgilendiklerinin göstergesidir.
Bu yüzden çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, yapıcı, destek verici ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi, sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum. Lütfen öğrencilerimizi yaz tatili boyunca da bol bol kitap okumaları yönünde uyarınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; kadim şehrimiz Van'da eğitim adına yapmış olduğumuz yatırımların ve faaliyetlerin devam edeceğini belirterek, bilgiye, bilime, okumaya dost bir Vali olarak emeklerinden dolayı öğretmenlerimize, idarecelerimize ve eğitim camiasında görev alan tüm personele teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimize gönüllerince eğlendikleri bir yaz geçirmelerini, velilerimize de sağlıklı ve mutlu günler diliyorum."

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi