Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ÜNİLİG Voleybol Bölgesel Lig Müsabakaları, Batman Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi voleybol takımlarının katılımıyla başladı. Van YYÜ Spor Kompleksinde 5-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek müsabakaların açılış töreni için sporcular ve yöneticiler biraya geldi.van voleybol (1)

Açılış törenine katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, beş gün sürecek müsabakalarda mücadele edecek voleybol takımlarına başarılar diledi. Rektör Yardımcısı Baydaş; “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak sporun ve sporcunun yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.  Amacımız sporla uğraşan daha fazla öğrenci sayısına ulaşmak bunun için de gerekli gayreti gösteriyor ve destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, Kupaya veda etti Galatasaray, Kupaya veda etti

Baydaş, centilmence yarışılan ve hak edenin kazandığı bir müsabaka olmasını dilediğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, Van YYÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Selçuk, konuk üniversitelerin yöneticileri, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: BÜLTEN