İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Konsolosluğu, İranlılar ile Vanlılara hizmet sunmak adına geçici masa kurdu. 2 gün boyunca açık kalacak masada özellikle pasaport ve vize işlemleri görülüyor.

İran Erzurum Başkonsolosluğu yetkilileri ile bir araya gelen Van TSO Başkanı Necdet Takva, bu hizmetin Van için önemli bir adım olduğunu, konsolosluk hizmetinin sürekli hale gelmesi ve İlimizde konsolosluk açılması konusunda ivedi olarak adım atılması gerektiğini söyledi.Van Iran Konsolosluğu Açılması Talebi (1)

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Muhammet Rezaei Sepahdar da Van'da kalan İranlılara hizmet etmek için geldiklerini belirterek, “İranlı vatandaşlar Van'da çok. İki gün boyunca burada pasaport ve yabancılar için vize sorunlarını çözeceğiz. Van'da konsolosluk olmadığı için her sene 2 ya da 3 kez geliyoruz. Ama Van'da konsolosluk açılması için çalışmalar var. Biz de bunu takip ediyoruz” dedi.Van Iran Konsolosluğu Açılması Talebi (11)

Van'da arife günü yoğunluğu Van'da arife günü yoğunluğu

Konsoloslok hizmeti için gelen İranlı turistler ise Van'da kalıcı bir konsolosluğun açılması gerektiğine dikkati çekerek, “Van bize çok yakın bir il. Kültürlerimiz de aynı. Ayrıca burada konaklayan birçok İranlı var. Bunun için biz Van'da bir konsolosluk açılmasını istiyoruz. Erzurum'a gidip gelmek zor. Yetkililerden konsolosluk açılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi