Van YYÜ’de rekor fidan dikimi Van YYÜ’de rekor fidan dikimi

Sağanak yağışın etkisine giren Van’da kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteorolojiden yapılan duyuruda, akşam saatlerinden itibaren Van'ın kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli sağanak beklenirken yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre, Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı; sabahın ilk saatlerinde Muş çevrelerinde beklenen yağışlı sistemin ilerleyen saatlerde bölgenin genelinde etkisini göstereceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle ve akşam saatleri arasında Muş çevrelerinde, öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar Bitlis, akşam saatlerinden itibaren Van'ın kuzey ve batı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Hakkari çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olması beklenmektedir. Yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı görüleceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

Akşam saatlerinden itibaren Van'ın kuzey ve batı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Hakkari çevrelerinde gerçekleşeceği tahmin edilen yağışların zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İŞTE VAN’DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

15 Kasım Çarşamba, sağanak yağışlı en düşük 5, en yüksek 14 derece.

16 Kasım Perşembe, çok bulutlu en düşük 3, en yüksek 14 derece.

17 Kasım Cuma, Kuvvetli yağış en düşük 4, en yüksek 13 derece.

18 Kasım Cumartesi, sağanak yağışlı en düşük 1, en yüksek 11 derece.

19 Kasım Pazar, sağanak yağışlı en düşük 4, en yüksek 14 derece.

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik