Van Valisi Ozan Balcı, ildeki tüm İmam Hatip Liseleri için Kitap Van Projesi kapsamında alınan 17 bin kitabın dağıtım törenine katıldı.

Van Özalp'ta yollar göle döndü Van Özalp'ta yollar göle döndü

Selahaddin Eyyubi Lisesindeki tören Kitap Van projesi kapsamında yapılan faaliyetlerin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başladı.Van Kitap Dağıtım Töreni (2)

“TÜRKİYE’DE EN ÇOK KİTABA SAHİP İL OLDUK”

Törende konuşan Vali Balcı, kitap okumanın önemine dikkat çekerek “Sizleri sevdiğimiz ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için bu yatırımları sizlere yapıyoruz. Çünkü kitap okuyanlar hayallerini gerçekleştirebilir ve daha başarılı olurlar. Sizler geleceğe hazırlanırken sizlere destek vermek çok kıymetli bir iş. Tematik liselere özel kitap alıyoruz. Bugün de İmam Hatip Liselerine özel kitap aldık. Kitap adına çok güzel işler yaptık, biz 4 milyon kitapla Türkiye’de en çok kitaba sahip il olduk. 300 okulumuza yeni kütüphane yaptık. 11 bebek-çocuk kütüphanesini bitirdik. Açılışını yapacağız. Tiyatronun yanına yeni bir çocuk kütüphanesi ve bir kültür merkezi yapıyoruz. İpekyolu Bostaniçi mahallemizde yeni bir kütüphane açıyoruz. Yine Edremit’e yeni bir kütüphane açıyoruz. Okullarda 1 saat okuma saati yapıyoruz. 120 bin öğrencimize PTT kitap aracılığıyla 200 bin kitabı adreslerine kadar ulaştırdık. Okul ve halk kütüphanelerimiz çok zengin. Dünyanın en iyi yazarlarının kitaplarıyla çocuklarımızı buluşturduk. Bunlar çocuklarımızın kişisel gelişimine ve akademik başarılarına katkı sağlayacak. Devletimizin kaynaklarını yine devletin gerçek sahibi milletimize harcamaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.Van Kitap Dağıtım Töreni (1)

Konuşmaların ardından öğrencilere kitaplar dağıtıldı.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi