Van İl Jandarma Komutanlığının trafikte can ve mal kaybının önlenmesine yönelik çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda 6-12 Kasım tarihleri arasında yapılan denetimlerde Sürücü ve araçlara 540 bin lira ceza kesilirken 63 araçta trafikten men yedi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, trafik kazalarında ölüm ve yaralanmaların azaltılması, emniyet kemeri takma oranının yaygınlaştırılması ve trafik bilincinin oluşturulması amacıyla 6-12 Kasım 2023 tarihleri arasında denetim yapıldığı belirtildi.

Van’da belediyeden uygun fiyata kiralık market Van’da belediyeden uygun fiyata kiralık market

Açıklamada, “Van İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Trafik timleri tarafından trafik kazalarının en aza indirilmesi, vatandaşın can ve mal kayıplarının önlenmesi, sağlıklı ve huzurlu bir seyahat ulaşımının sağlanması amacıyla 6-12 Kasım tarihleri arasında trafik denetimi gerçekleştirildi. 1 bin 147 yol kullanıcısına trafik güvenliği eğitimi verildi. 273 okul servis aracı şoförüne trafik güvenliği eğitimi verildi. 513 öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verildi. 13 bin 907 araç kontrol edildi. 297 sürücü ve araca 540 bin 243 TL idari para cezası uygulandı. 63 araç trafikten men edildi. Toplumsal bir sorun olan uyuşturucu kullanımı ile mücadele edilmesi noktasında, 7/24 esasına göre sürekli sahada olan trafik jandarmalarımızın bu sorunla mücadelede yer alması ve uyuşturucu/uyarıcı madde etkisinde araç kullanımının önlenmesi için uyuşturucu tespit cihazı ile (amfetamin, morfin, eroin, esrar, psikiyatrik ilaçlar, metanfetamin, kokain vb.) denetimlerde etkin olarak kullanılmaktadır; sürekli, etkin ve yoğun trafik denetim faaliyetlerine devam edilmektedir. Van İl Jandarma Komutanlığı olarak vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için ‘Huzurunuz, Mutluluğumuzdur’ parolası ile çalışmalarımız artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi