Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Mahmut Şengül’ün (54) yakalandığı şeker hastalığı nedeniyle 7 ay önce bacağı kesildi. Bacağını kaybetmenin acısını yaşayan Şengül, sosyal medya üzerinden Vanlı Amcan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden yardım istedi. Şengül’ün isteğine duyarsız kalmayan Vanlı Amcan, temin ettiği protez bacağı kendisine teslim etti.

Protez bacağını takarak 7 aydan sonra tekrar yürümeye çalışan Şengül, "Şeker hastalığından dolayı ayağım kesildi. Ben de Vanlı Amcan’a bildirdim. Bana yardımcı oldular. Allah onlardan razı olsun. Tekrar yürüyeceğim için mutluyum. Arkadaşların vasıtasıyla ayağımıza kavuştuk. Teşekkür ediyorum” dedi.

Van’ın Erciş ve Muradiye  ilçelerinde oturanlar dikkat! Van’ın Erciş ve Muradiye  ilçelerinde oturanlar dikkat!

Mahmut Şengül’e protez bacağını takan Ortotist-Prostetist Erol Şahin ise “Mahmut Bey, şeker hastalığından dolayı diz üstü ampute sonucu kesildi. Bize geldi ve bizde ona uygun bir protez yaptık. Bu protez, yay sisteminden dolayı hastanın daha iyi yürümesini sağlayacak. Tabi bu bir süreç, biraz özveri istiyor. Bir süre sonra hasta alışacak ve daha iyi bir yürüyüş sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi