Van'da 27 Şubat 2024 Tarihinde Vefat Edenler! İşte Vefat Listesi… Van'da 27 Şubat 2024 Tarihinde Vefat Edenler! İşte Vefat Listesi…

Van'da çiftçilere destek olmak ve hayvancılığı devam ettirmek amacıyla başlatılan 1 milyon koyun desteği projesi sürüyor.van koyun desteği (2)

Van Valisi Ozan Balcı, 1 Milyon Koyun Projesinden faydalanan çiftçiyi ziyaret etti.

Çiftçilerle hasbihal edip koyunları besleyen Valimiz, çiftçilere dost bir Vali olduğunu belirterek; Çok önem verdiğim koyunculuk projemiz tüm hızıyla başarılı bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 1666 aileye 165 bin koyun verildi. Çiftçilerimiz 347 milyon TL kredi kullandı. Projemiz ile her aileye 100’er koyun olmak üzere 10 bin aileye 1 milyon koyun verme hedefimiz var. Projemizde çiftçilerimize 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli sıfır faizli kredi sağlıyoruz. Projeden yararlanan çiftçilerimizin hayvanlarına veterinerlik hizmetleri, arazide hayvanlarını sulamak için kullandığı sıvat ve gölgelik desteklerimiz de olacak. İlimiz, Türkiye’de mera alanları ve küçükbaş hayvan sayısı bakımından ilk sıralarda. Projemiz ile inşallah önümüzdeki yıllarda küçükbaş hayvan varlığı 7-8 milyon olacak. Çiftçimiz zenginleşecek” dedi.van koyun desteği (1)

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi