İpekyolu ilçesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinde tekerlekli sandalyesi ile giden Musab Döner, engelli rampası önüne park eden otomobilin engeline takıldı. Uzun süre beklemesine rağmen araç sürücüsü gelmeyince yönünü değiştirmek zorunda kalan Döner, vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.Engelli Rampasına Park Eden Araç (3)

Kaldırım işgalleriyle başları dertte olan engelliler kendileri için yapılan rampalara da araçların park edildiğini belirtiyor. Sık sık benzer durumlarla karşılaştıklarını söyleyen engelli bireyler, kendilerine en büyük engelin “duyarsızlık” olduğunu ifade etti.

Van’da işten çıkarılan belediye işçileri çadır eylemi başlattı Van’da işten çıkarılan belediye işçileri çadır eylemi başlattı

Milli Egemenlik Caddesi üzerinde engelli rampasının önüne park edilen araç, çevreden geçen vatandaşların tepkisini topladı. Engelli Rampasına Park Eden Araç (2)

Engelli rampasının önüne park edilmesinden dolayı tekerlekli sandalyeyle, bisikletle ve bebek arabasıyla geçmek isteyen vatandaşlara zorluk çıkartan araç, dakikalarca bırakıldığı yerden alınmadı. 

Kaldırımda beklemek zorunda kalan Musab Döner, bu şekilde engelli rampalarının önünün sıkça kapatıldığını belirterek yetkililerden yardım istedi. Engelli Rampasına Park Eden Araç (1)

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik