Suat Tink – Vanolay

Van İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında düzenlenen bilgilendirme etkinlikleri sürüyor.

Van Valiliği önüne kurulan stantlarda tansiyon, boy-kilo endeksi ve çeşitli sağlık konularında ölçümler yapılarak uzmanlar tarafından vatandaşlara daha sağlıklı bir hayatın püf noktaları anlatılıyor.

Yoğun bir ilginin olduğu stantlarda ölçüm yaparak bilgi alan vatandaşlar, temel sağlık bilgilendirmelerini hastaneye gitmeden öğrenme imkânı sağladıklarını belirtti. Bu tür etkinliklerin çok faydalı olduğunu ve sürekli hale getirilmesini istediler.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN PAYLAŞIM

Yapılan etkinliklere ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası, Bu yıl Halk Sağlığı Haftasında ana temamız “Sağlıkla Yaşayan Türkiye”. Hafta boyunca ülke genelinde etkinlikler düzenliyoruz. “Sağlıklı Beslen, Egzersiz Yap, Sağlıklı Kiloda Kal”, “Sana En Yakın Hekimin Aile Hekimin”, “Sağlıklı Hayat Merkezleri ile Sağlıklı Bir Yaşam, Sağlıklı Bir Gelecek”, “Aşıyla Güvende Kal, Şüphede Kalma”, “Hayata Sağlıklı Başlamak Her Bebeğin Hakkıdır”, “Bağımlılığa Değil, Hayata Sarıl”, “Ruh ve Beden Sağlığı Bir Bütündür. Ruhunuza İyi Bakın” konulu bu etkinliklerden yararlanmanızı öneriyoruz.” İfadelerini kullandı.

e-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir? e-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir?