Vali Balcı yaptığı incelemeler sonrasında kütüphaneler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Balcı proje kapsamında 2 milyon kitap aldıklarını belirterek bu hedefin 3 milyon olduğunu belirtti.

Van YYÜ’de rekor fidan dikimi Van YYÜ’de rekor fidan dikimi

Vali Dr. Balcı açıklamasında, “Kütüphaneler ve yanına yapılacak yeni Kültür Merkezinin ilin geleceğine büyük katkı sağlayacağını belirten Valimiz; Çok güzel bir proje. Van’ın eğitimine, bilimine, kültürüne, sanatına, çocukların gelişimine, hayallerini gerçekleştirmelerine, özellikle de kadınlara çok büyük katkı sağlayacak. Kitap okumayı önemsiyor ve destekliyorum. Kitap okumaya en değerli vakit ve zaman ayrılmalı. Çocukken kitap okuma alışkanlığı kazanılmalı.” İfadelerini kullandı.

130 bin kitap öğrencilerimizin evlerine ulaştırıldı

Balcı açıklamasının devamında, “Bu anlamda ilimizde 2️55 okula kütüphane yaptık. Bu sayıyı 300’e çıkarıyoruz. Kitap Van projemiz kapsamında 2️ milyon kitap aldık. Şimdi hedefimiz 3️ milyon kitap. Tüm ilçelerimize bebek çocuk kütüphanesi açıyoruz. kitapvan.gov.tr ile PTT çalışanlarımız 6️0 bin çocuğumuza 1️3️0️ bin kitap evlerine kadar ulaştırıldı. Okullarda kitap okuma saati yapılıyor ve ödül törenlerimiz var. Bu projelerimizi ve çalışmalarımızla kitap okumayı canlandırıyor ve renklendiriyoruz." dedi.