Dünyada ve Türkiye’de siyonistlerin insanlık dışı saldırılarına tepki gösterilirken, Van’da da tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda Saadet Partisi Van İl Başkanlığı işgalci yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. 

7 Ekim'den bu yana süren İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırılara ilişkin İsrailli yetkililer hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, “Bugün Van Cumhuriyet Başsavcılığına Siyonist Terör Örgütü İsrail’in yöneticileri hakkında yıllardır Filistin'de katlettikleri mazlum bebekler başta olmak üzere tüm sivil vatandaşların öldürülmesinden dolayı suç duyurusunda bulunduk” dedi.

HÜDA PAR'dan diş hekimliğinde yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerisi HÜDA PAR'dan diş hekimliğinde yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerisi

Başkan İlhan, şu ifadeleri kullandı:

“Saadet Partisi olarak tüm Türkiye'de İsrail Terör Örgütü yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunarak zalimleri işledikleri suçlarla alakalı olarak uluslararası mahkemelerde yargılanması için bir girişim başlattık. Buradan açık ve net olarak ifade etmek isterim ki hiçbir zaman zulüm ebedi olmamıştır ve olamayacaktır. 75 yıldan fazla süredir Siyonist İsrail Filistin’de ümmetin evlatlarını katletmektedir. Ve uzun yıllardır süren bu katliamlara, başta ABD ve birçok AB ülkesi destek vermektedir. İslam ülkeleri Filistin'e destek olmak bir yana,  birçoğu İsrail'le işbirliği halindedir. Siyonist İsrail her gün bebek çocuk kadın erkek genç yaşlı demeden Müslümanları katletmektedir. Bugün ülkemizde başta İncirlik olmak üzere tüm ABD üstleri faaliyetlerini sürdürmektedir. Kürecik Radar Üssü hala açık durumdadır. 26 gündür ne yazık ki ülkemizden başta petrol ve domates olmak üzere birçok ürün Türkiye'den İsrail'e gitmeye devam etmektedir. 7 Ekimden bu yana ülkemizden İsrail’e gemilerle ticaret devam etmektedir. Binlerce km uzaktan ABD Başkanı Biden Tel Aviv’e giderek İsrail’e destek olmaktadır. Ne yazık ki hiçbir İslam Ülkesi lideri Gazze’ye gidip Filistin halkına desteğini ilan edememiştir. Sadece dün Filistin’e sınırı bile olmayan Yemen ordusu İsrail’e karşı savaşa açtığını duyurabilmiştir. Ülkemizde ise iktidar seçim propagandası olarak meydanlarda biz kaybedersek Gazze kaybeder diye naralar atmıştır. Bizler iktidarı samimi olmaya davet ediyoruz, bugün Gazze’de katliam vardır eğer sözlerinizde samimiyseniz derhal harekete geçin ve gerekli adımları atın. Bugün atılacak olan adım Siyonistlerin Arz-ı Mev’ud hedefini engel olmak adına önemlidir. Saadet Partililer olarak iktidara bir an evvel ABD üslerini kapatmaya, Siyonist İsrail’le olan her türlü ilişkiyi durdurmaya davet ediyoruz”

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi