Van’da İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkinler için ödüllü kitap okuma yarışması düzenleniyor. Erciş Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 4 kategoride yapılacak online kitap okuma yarışmasıyla 10 bin kişiye binlerce ödül verilecek. Yarışmaya Van ve Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilecek.

Başvuruları ücretsiz olan yarışma İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkinler olmak üzere 4 farklı kategoride yapılacak. Çevrim içi yapılacak yarışma sonucunda ise IPHONE 15,Monster Gaming Laptop, Apple Watch 8, Altın ve yüzlerce çeşitli hediye 10 bin kişiye ödül olarak verilecek.

2-3 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışmanın başvuruları 30 Kasım’a kadar devam edecek.

TÜRKİYE GENELİ ÖDÜLLER ŞÖYLE:

Her kategoride ayrı ayrı: 1’inciye IPHONE 15, 2’nciye Monster Gaming Laptop, 3’üncüye Apple Watch 8, 4’üncüye tam altın, 5’İnciye yarım altın, 6’ncıya çeyrek altın, 7 ve 8’inciye ise gram altın verilecek. Ayrıca 5 kişiye 500 TL, 40 kişiye 300 TL, 50 kişiye isme özel hediye, 8 bin kişiye ise kitap seti hediye edilecek.

ERCİŞ GENELİ ÖDÜLLER ŞÖYLE:

İlkokul, Ortaokul, Lise kategorilerinde ayrı ayrı olmak üzere; 1’inciye bisiklet, 2’nciye 1.500 TL, 3’üncüye ise 1000 TL ödül verilecek.

Van'da gün doğumu büyüledi Van'da gün doğumu büyüledi

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin Kategorileri için; Toplamda 10.000 kişiye ödül. Z kitap formatında kitaplara erişim ücretsizdir. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.”

Kaynak: Vanolay - Suat Tink