21 Nisan Pazar günü (yarın) Peygambere olan aşkını bir kez daha dünyaya haykıracak olan Van’da Mevlid-i Nebi heyecanı yaşanıyor. Kentin farklı noktalarında etkinliğe davet için stantlar kuran Peygamber Sevdalıları Vakfı üye ve gönüllüleri, birçok cadde, kavşak ve bulvarla da Peygamberi öven ve etkinliğe davet eden branda ile afişler astı.Van Mevlidi Nebi Standı (5)

Van "Öğretmen Akademileri" hem eğitiyor hem de tanıtıyor Van "Öğretmen Akademileri" hem eğitiyor hem de tanıtıyor

Kapı kapı dolaşılarak vatandaşlar etkinliğe davet edilirken anons araçları da cadde ve sokakları dolaşıyor.Van Mevlidi Nebi Standı (4)

Çalışmaların son saate kadar devam edeceğini belirten Peygamber Sevdalıları Vakfı Van İl Koordinatör Yardımcısı Ahmet Faruk çevik, yarın saat 13.00’da Beşyol Meydanında yoğun bir katılımla Mevlid-i Nebi etkinliğini gerçekleştireceklerini söyledi.Van Mevlidi Nebi Standı (3)

“HERKESİ BU MUHAMMEDİ BAHARI YAŞAMAYA DAVET EDİYORUZ”

Tüm Vanlıları bu anlamlı buluşmaya davet eden Çevik, “Peygamber Sevdalıları Van Koordinatörlüğü olarak çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Afiş dağıtımımız, broşür dağıtımımız sürüyor ve anons araçlarımız Van’da geziyor. Beşyol Meydanı ve Maraş Caddesi’nde stant çalışmamız devam ediyor. Üye ve gönüllülerimiz bütün evleri dolaşıyorlar. Halkı tek tek yarın yapılacak büyük programa davet ediyorlar. Biz de buradan tüm Van halkını tüm Peygamber Sevdalılarını yarın Beşyol Meydanı Sıhke Caddesi’nde saat 13.00’da yapılacak olan büyük Mevlid-i Nebi Programına davet ediyoruz. Herkesi burada bu coşkuyu yaşamaya, bu sevdayı tatmaya, bu nurlu iklimi bu Muhammedi baharı yaşamaya davet ediyoruz.” dedi.Ahmet Faruk Çevik Van Psv

HAMAS SİYASİ BÜRO ÜYESİ ETKİNLİKTE KONUŞMA YAPACAK

Program akışını da paylaşan Çevik, “Peygamber Sevdalıları Vakfı adına Ömer Çelik hocamızın konuşmaları ardından Gazze’den gelen Hamas Siyasi Büro Üyesi Suheyl El Hindi’nin bir konuşması olacaktır. Bu sene bizim temamız Cihad Önderi Hz. Muhammed’di bununla ilgili bir konuşmaları olacaktır. Coşkulu ve güzel bir program olacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.Van Mevlidi Nebi Standı (2)Van Mevlidi Nebi Standı (1)

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik