Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı bazı müze ve ören yerlerinin ziyaret saatleri turizm sezonu boyunca uzatıldı. 

vanmüze

Vanspor Başkanı Kıyak: Şehri Van'a sözümüz var! Vanspor Başkanı Kıyak: Şehri Van'a sözümüz var!

Buna göre Van Müzesi, Akdamar Anıt Müzesi, Çavuştepe Van Kalesi ören yerleri geç saatlere kadar ziyarete açık olacak.

  • Van Müzesi ziyaret saatleri: (19:00)
  • Akdamar Anıt Müzesi ziyaret saatleri: (15 Haziran-15 Eylül) (22:00)
  • Çavuştepe Kalesi ziyaret saatleri: (19:00)
  • Van Kalesi ziyaret saatleri: (19:00)

Ziyaret Saatleri Uzatılan Bazı Müze ve Ören yerleri için tıklayınız…

İl

Müze ve Örenyerleri

1

ADIYAMAN

Nemrut Örenyeri (04:00 - 20:00)

2

AĞRI

İshak Paşa Sarayı(19:00)

3

AKSARAY

Ihlara Vadisi(19:00)

Saratlı Yeraltı Şehri(19:00)

4

AMASYA

Amasya Müzesi(19:00)

Hazeranlar Konağı(19:00)

5

ANKARA

Anadolu Medeniyetleri Müzesi(20:00)

Roma Hamamı Örenyeri(19:00)

Gordion Müzesi(19:00)

Keskin Sulu Mağara(19:00)

Etnografya Müzesi(19:00)

Cumhuriyet Müzesi(19:00)

6

ANTALYA

Antalya Müzesi(21:00)

Antalya Etnografya Müzesi(20:00)

Antalya Mevlevihane Müzesi (20:00)

Atatürk Evi Müzesi (20:00)

Alanya Müzesi(21:00)

Alanya Kalesi (21:00)

Side Müzesi(21:00)

Elmalı Müzesi(20:00)

Demre Likya Uygarlıkları Müzesi (20:00)

Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi(20:00)

Andriake Örenyeri(20:00)

Aspendos(00:00)

Perge (21:00)

Phaselis(21:00)

Olympos Örenyeri (21:00)

Patara Örenyeri(00:00)

Xanthos Örenyeri(20:00)

Limyra(21:00)

Myra Örenyeri(21:00)

Symena Örenyeri(20:00)

Syedra Örenyeri(20:00)

Side Örenyeri(00:00)

Arykanda Örenyeri(20:00)

7

AYDIN

Afrodisias Örenyeri(20:00)

Nysa Örenyeri(19:00)

Magnesia Örenyeri(19:00)

Milet Müzesi(19:00)

Milet Örenyeri(19:00)

Didim Örenyeri(21:00)

Priene Örenyeri(19:00)

8

BALIKESİR

Taksiyarhis Anıt Müzesi(19:00)

9

BARTIN

Amasra Müzesi(20:00)

10

BİTLİS

Ahlat Selçuk Mezarlığı (19:00)

11

BURDUR

Sagalassos Örenyeri(21:00)

Kibyra Örenyeri(20:00)

12

BURSA

Türk-İslam Eserleri Müzesi(19:00)

Mudanya Mütareke Evi Müzesi(19:00)

13

ÇANAKKALE

Troya Müzesi (20:00)

Troya Örenyeri(20:00)

Assos Örenyeri(20:00)

Apollon Smintheion Örenyeri(20:00)

Alexandria Troas Örenyeri(20:00)

14

ÇORUM

Çorum Müzesi (19:00)

Alacahöyük Müzesi(19:00)

Alacahöyük Örenyeri (19:00)

Boğazköy Müzesi (19:00)

Boğazköy Örenyeri (19:00)

15

DENİZLİ

Denizli Kent Müzesi (21:00)

Hierapolis (Pamukkale) Arkeoloji Müzesi(20:00)

Atatürk ve Etnoğrafya Müzesi(20:00)

Hierapolis Örenyeri(00:00)

Laodikeia(21:00)

16

EDİRNE

Edirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi(19:00)

Türk İslam Eserleri Müzesi(19:00)

Hıdırlık Tabya Balkan Tarihi Müzesi(19:00)

17

ERZURUM

Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi(19:00)

Erzurum Kalesi(19:00)

Erzurum Müzesi (20:00)

18

GAZİANTEP

Zeugma Mozaik Müzesi(19:00)

Zeugma Örenyeri (19:00)

19

ISPARTA

Antiocheia Örenyeri (Yalvaç)(19:00)

20

İSTANBUL

Arkeoloji Müzeleri(21:00)

İstanbul Havalimanı Müzesi(23:00)

Galata Kulesi(23:00)

Kız Kulesi(21:00)

Rumeli Hisarı(19:00)

Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi(22:00)

Türk ve İslam Eserleri Müzesi(21:00)

Adam Mickiewicz Müzesi(19:00)

21

İZMİR

İzmir Arkeoloji Müzesi(19:00)

Atatürk Müzesi(19:00)

Bergama Müzesi(20:00)

Çeşme Müzesi(21:00)

Klazomenai Örenyeri(19:00)

Efes Müzesi(21:00)

Agora(19:00)

Metropolis Örenyeri(19:00)

Teos(19:00)

Bergama Akropolü(20:00)

Bergama Asklepion(20:00)

Bergama Kızılavlu(20:00)

Efes Örenyeri(00:00)

22

KARS

Ani Örenyeri(19:00)

23

KIRŞEHİR

Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi(19:00)

24

KONYA

Mevlana Müzesi(19:00)

Çini Eserleri Müzesi (Karatay Müzesi)(19:00)

25

KÜTAHYA

Aizanoi Örenyeri(19:00)

26

MANİSA

Akhisar Müzesi(19:00)

Sardes Örenyeri(19:00)

Akhisar Tepe Mezarları(19:00)

27

MERSİN

Atatürk Evi Müzesi(19:00)

Kız Kalesi(19:00)

Gözne Kalesi(19:00)

Kanlı Divane(19:00)

Narlıkuyu Mozaik Müzesi(19:00)

Cennet-Cehennem Obrukları(21:00)

Ayatekla Örenyeri(19:00)

Alahan Manastırı(19:00)

Uzuncaburç Örenyeri(19:00)

Tarsus Müzesi(19:00)

St. Paul Anıt Müzesi(19:00)

28

MUĞLA

Marmaris Müzesi(21:00)

Milas Uzunyuva Anıt Mezarı ve Müze Kompleksi(20:00)

Gemiler Adası(20:00)

Letoon(20:00)

Pınara(20:00)

Tlos(20:00)

Amyntas(20:00)

Kayaköy(20:00)

Kaunos(20:00)

Kadyanda(20:00)

Knidos Örenyeri(21:00)

Zeki Müren Sanat Müzesi(20:00)

Bodrum Antik Tiyatro(20:00)

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi(22:00)

Sedir Adası Örenyeri(21:00)

Stratonikeia Örenyeri(20:00)

Lagina Örenyeri(20:00)

29

NEVŞEHİR

Hacıbektaş Müzesi(19:00)

Göreme Örenyeri(20:00)

Zelve-Paşa Bağları Örenyeri(21:00)

Derinkuyu Yeraltı Şehri(21:00)

Kaymaklı Yeraltı Şehri(21:00)

Özkonak Yeraltı Şehri(21:00)

Mazı Yeraltı Şehri(19:00)

30

NİĞDE

Gümüşler Manastırı ve Yeraltı Şehri(19:00)

31

SAMSUN

Samsun Müzesi (21:00)

32

ŞANLIURFA

Şanlıurfa Müzesi(19:00)

Göbeklitepe Örenyeri(19:00)

33

TRABZON

Sümela Manastırı (20:00)

34

VAN

Van Müzesi(19:00)

Akdamar Anıt Müzesi(15 Haziran-15 Eylül) (22:00)

Çavuştepe Kalesi(19:00)

Van Kalesi(19:00)

35

ZONGULDAK

Karadeniz Ereğli Müzesi(19:00)

Cehennem Ağzı Mağaraları(19:00)


 

Kaynak: Vanolay - Suat Tink