Tuşba Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında 18-19 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenecek 2. Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası’nın başvuruları başladı. Turnuvada kazananlara altın ve çeşitli ödüller verilecek.

TURNUVAYA KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

Turnuvaya, Gençlik Spor İl/İlçe Spor Müdürlüklerinden çıkartılan TSF Lisansına sahip, 2023 – 2024 yılı vizesi yapılmış, Van’da ikamet eden 18 yaş ve üstü sporcular katılabilir.

Turnuva da sporcular tek kategoride yarışacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Son başvuru tarihi 17 Kasım olan yarışmaya başvurular www.van.tsf.org.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

Başvurularda; sporcunun adı soyadı, doğum tarihi (gün, ay yıl), TC. Kimlik Numarası, UKD, (varsa) ELO puanı ile FIDE ID kodunun, ayrıca telefon numarasının eksiksiz olarak bulunması zorunludur. Geç kayıt veya eksik bilgiden kaynaklanacak hak kayıplarından başvuru sahipleri sorumludur.

Tüm sporcuların kayıt kontrol işlemini Teknik Toplantı öncesi, lisanslarını ibraz ederek tamamlamaları gerekmektedir.

Birinci Tur eşleşmesi belirtilen programa göre yapılacaktır. Kayıt kontrol süresinden sonra gelen sporcular UKD vb. ayrım gözetilmeksizin ilk tur eşleşmesine listenin sonuna eklenerek alınır.

Tuşba Satranç Turnuvası’nda ödüller sahibini buldu Tuşba Satranç Turnuvası’nda ödüller sahibini buldu

Birinci tur başladıktan sonra gelen sporcular bir sonraki tura alınır. İkinci turdan önce sıralama yenilenerek 2. Tur eşlendirmesi yapılır. İkinci tur eşlendirmesi duyurulduktan sonra yarışmaya yeni sporcu alınmaz.

BAŞVURU YÖNERGESİ VE ÖDÜLLER ŞÖYLE:

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek