Vakıfbank İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, sınıf öğretmeni Zelal Ceberut'un öncülüğünde hem geri dönüşüme dikkati çekmek hem de farkındalık oluşturmak amacıyla proje başlattı.

Bu kapsamda okulun koridorlarına geri dönüşüm kutuları bırakan öğrenciler, bu kutularda plastik atıkları biriktirdi.

Öğretmenlerin ve velilerin de destek verdiği proje ile toplanan plastik atıkların satılmasından elde edilen gelirle, engellere teslim edilmek üzere 7 tekerlekli sandalye alındı.

Sınıf öğretmeni Ceberut, tekerlekli sandalyelerden 2'sini daha önce düzenledikleri törenle engelli vatandaşlara teslim ettiklerini söyledi.

Van, Bitlis, Bolu, Denizli, Konya ve Kahramanmaraş’ta tespit edildi! Koruma altına alınacak Van, Bitlis, Bolu, Denizli, Konya ve Kahramanmaraş’ta tespit edildi! Koruma altına alınacak

Projeyi örnek olması amacıyla başlattıklarını dile getiren Ceberut, "Öğrencilerle topladığımız plastik atıkları geri dönüşüme kazandırdık. Elde ettiğimiz gelirle toplam 7 tekerlekli sandalye aldık. 2 tanesini engelli kardeşlerimize hediye ettik. Çocuklarımızın bu sayede daha duyarlı olmalarını sağlamayı amaçladık. İnşallah hayatları boyunca da burada yaptıkları projeleri unutmazlar ve daha iyilerini hayata geçirirler." dedi.

Kaynak: aa