Van'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi. İşte kar tatili kararı alınan ilçeler...

İpekyolu ilçesinde sadece taşımalı eğitim olmak üzere, Erciş, Özalp, Saray, Çaldıran ve Muradiye ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

İPEKYOLU'NDA TAŞIMALI EĞİTİME ARA

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Köy okullarımız ile köylerden gelen taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere 06.02.2024 tarihinde bir günlük tatil kararı alınmıştır." ifadeleri kullanıldı.

MURADİYE'DE 1 GÜNLÜK TATİL

Muradiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada; "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle; 6 Şubat 2024 Salı günü eğitim-Öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

SARAY'DA 1 GÜNLÜK TATİL 

Saray Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda ise; "‼️DİKKAT‼️ İLÇEMİZDE DEVAM EDEN YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TÜM OKULLARIMIZDA EĞİTİME 1 GÜN SÜRE İLE ARA VERİLMİŞTİR." ifadelerine yer verildi.

ÖZALP'TA DA OKULLAR TATİL!

Özalp Kaymakamlığı da kar tatili açıklaması yaptı. Açıklamada, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle;  6 Şubat 2024 Salı günü tüm eğitim-öğretim kurumlarına 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca Kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından hamile, engelli ve kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlilerine idari izin verilmiştir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

"ERCİŞ'TEN DE TATİL HABERİ GELDİ"

Erciş ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada da, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 06.02.2024 salı günü itibariyle tüm köy okullarımız ve taşıma kapsamındaki okullarımız için eğitim ve öğretime 1 günlüğüne ara verilmiştir. Merkez okullarımız ve Haydarbey, Yukarı ve Aşağı Işıklı İÖO'nda eğitime devam edilecektir." ifadelerine yer verildi.

Çaldıran'da da bir günlük tatil kararı alındı.

Tuşba Belediye Başkan adayı Faruk Tasan’dan seçim ofisi açılışına davet Tuşba Belediye Başkan adayı Faruk Tasan’dan seçim ofisi açılışına davet

Diğer ilçelerden tatil bilgisi geldikçe haberimiz güncellenecektir.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi