Van’ın da aralarında olduğu onlarca ilde Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle alınacak. İşte lise, önlisans ve lisans mezunlarının alınacağı ilanın başvuru şartları ve tarihler…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar, 21 Şubat-28 Şubat 2024 tarihlerinde, tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapılabilecek. Tercih işlemleri, 21 Şubat 2024 tarihinde saat 11.00’de başlayacak ve 28 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TERCİH KILAVUZU   

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 tercih kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

TERCİH KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yapılan açıklamada; "Sağlık Bakanlığının sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

VAN’DA KONTENJANLAR

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI

1-264

Van’da değişik suçlardan 20 kişi tutuklandı Van’da değişik suçlardan 20 kişi tutuklandı

ÖNLİSANS MEZUNLARI

önlisansLİSANS MEZUNLARI

lisans

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi