Yapılan resmi ilana göre TEİAŞ’a teknisyen ve elektrik teknikeri alanlarında istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacak. Van’da alım yapılacak ilana ilişkin başvurular başladı.

Şirketten yapılan duyuruda, “Şirketimizin taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre 2’si Elektronik, 12’si İnşaat ve 1’i Elektrik olmak üzere toplam 15 Teknisyen alınacaktır. İşe alınacak elemanların çalıştırılacağı iller ve alınacak eleman sayıları aşağıda belirtilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylarda aranacak şartlar İŞKUR iş ilanlarında ve şirketin internet sitesinde (www.teias.gov.tr) ilan edilecek.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Durumları talep şartlarına uyanlar, ilanın İŞKUR internet sitesinden yayımlandığı tarihten itibaren (15-19/01/2024 tarihleri arası) 5 gün içinde Türkiye İş Kurumu İl/Şube Müdürlüklerinden, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr) adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak) veya e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecektir.

Van'da Yöresel Ürünler Fuarı başladı Van'da Yöresel Ürünler Fuarı başladı

TIKLA BAŞVUR.

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ

İŞKUR’a başvuru yapan ve isimleri Şirketimize gönderilen adaylardan;

Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile

Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecektir.

Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacaktır.

İş gücü talebi; Elektronik Teknisyenleri için bölgesel düzeyde, inşaat ve elektrik teknisyenleri içinse il düzeyinde karşılanacaktır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Şirketimizin internet sitesinin (www.teias.gov.tr) “duyurular” kısmından ilan edilecektir.

Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırılabilecektir.

KONTENJANLAR

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi