Yetim çocuklara yönelik yaptığı örnek çalışmalarla takdir toplayan Yetimler Vakfı Van İl Temsilciliği, Kadir Gecesi münasebetiyle düzenlediği iftar programıyla yetim çocuklar ve ailelerini bir araya getirdi.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (9)

Temsilcilik binasında düzenlenen iftar programına katılan yetimler iftar sofrasında bir araya gelmiş olmanın verdiği mutluluğu yaşadı.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (7)

Yetim çocukları ve annelerini iftarda buluşturmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Yetimler Vakfı Van İl Temsilcisi Erkut Özbey, Ramazan ayında faaliyetlerine daha da ağırlık verdiklerini söyledi.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (8)

Özbey, "Hayırseverlerin katkılarıyla bir iftar yemeği verdik. Bu iftar yemeği bizim için çok iyi oldu. Yaklaşık 250 yetim çocuk ve ailelerine iftar yemeği verdik. Allah yetimlerin hem korunmasını birçok ayette belirtmiştir. Bu ay hayır hasenat ayıdır. Hem bu dünyada hem de ahirette rızıklanmak için yetimlere yardımcı olmak gerekiyor. Bizim ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ sloganımız var. Bu Ramazan ayında da bu sloganımızı tekrarlıyoruz." dedi.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (1)

Yetim aileleri de, "Yetimler Vakfı bize sahip çıkıyor. Bize yönelik devamlı programlar yapıyorlar. Giyim ve yiyecek gibi yardımların yanında nakit yardımında da bulunuyorlar. Bize bir aile gibi yaklaşıyorlar." dedi.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (4)

Yetim çocuklar ise düzenlenen iftar programıyla akranlarıyla bir araya geldiklerini ifade ederek çok güzel bir gün geçirdiklerini söylediler. Yetimler Vakfı’nın, kendilerine yönelik devamlı aktiviteler düzenlediğini hatırlatan çocuklar, dernek yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (6)

Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu

Yetimler Vakfı Van İl Temsilciliği, iftar yemeğine katılanlara bayramlık şeker, kolonya ve oyuncak hediye etti.Yetimlervakfı Iftar Yemeği (5)Yetimlervakfı Iftar Yemeği (3)Yetimlervakfı Iftar Yemeği (2)

Kaynak: Vanolay - Suat Tink