Özel ve kamu bankalarına ait yetersiz şube sayısından dolayı yeterli düzeyde bankacılık hizmeti alamayan Van’da vatandaşları zorlayacak yeni bir karar alındı. Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, her gün yüzlerce kişiye hizmet veren Beşyol Şubesinin kapandığı belirtildi. Yeni adresine taşınan şubenin yükü de Cumhuriyet Caddesine eklenecek.

VANLILAR CUMHURİYET CADDESİNE MAHKUM EDİLİYOR

Şubenin 27 Şubat’ta kapanarak İskele Caddesi Alipaşa Mahallesinde bulunan yeni şubeye taşınacağı belirtildi. Kentin en işlek caddesinde yeterince kalabalık olan merkez şubenin alınan yeni kararla daha da kalabalık olacağı düşünülüyor.

TAŞINMA SEBEBİ NE?

Şubenin taşınma sebebi belli oldu. Alınan bilgiye göre, ağır hasarlı bina yıkılarak yerine yeni şube yapılacak. Bu süre boyunca yeni yerinde hizmet verecek.

Van Valisi, Akdamar Adası'ndaki çalışmaları inceledi Van Valisi, Akdamar Adası'ndaki çalışmaları inceledi

Bankadan müşterilerine gönderilen mesajda;

“Değerli Müşterimiz, Beşyol/Van Şubemiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Alipaşa Mahallesi, İskele Caddesi, No: 66/B İpekyolu/VAN adresine taşınmıştır. Şubemizden, yeni adresinde bankacılık ve kiralık kasa hizmeti almaya devam edebilirsiniz. Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek