Pist eğimi, kar kalınlığı, kar kalitesi ve pist uzunluğu İle dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olmaya aday olan Abalı Kayak Merkezi Van’ın kış turizmi açısından en önemli uğrak noktasıdır. Peki, Van’daki Abalı Kayak Merkezine nasıl gidilir?

Van Denizi Manzaralı Kayak Abalı kayak merkezi, beyazın eşliğinde turkuaz bir manzarayı kayak severlere sunuyor. Artos dağından başlayan kayak parkurunda ilerlerken, Van denizinin nefes kesici manzarası ile karşılaşıyorsunuz.abalı kayak merkezi fiyatlar (1)

Ocak ayıyla birlikte sezonu açan Abalı’da her gün binlerce kişi kayak keyfi yaşıyor. Bununla beraber Abalı Kayak Merkezine toplu taşıma araçlarıyla gidilir mi sorusu sorulmaya başladı.

Van kent merkezinden 41 kilometre uzaklıktaki Abalı Kayak Merkezine toplu taşıma aracı bulunmuyor. Vatandaşlar, kayak merkezine özel araçlarıyla gidiyor. Aracı olmayan vatandaşlar ise Van'dan Gevaş’a kadar belediye otobüsleri ya da minibüslerle oradan da taksi ile ulaşım sağlayabiliyor.abalı kayak merkezi fiyatlar (2)

Otogardan kalkan otobüs saatlerine ulaşmak için tıklayınız.

Ulaşım ağını genişleten Van Büyükşehir Belediyesinin yeni eklenen güzergahları arasında Abalı Kayak Merkezi bulunmamaktadır.

ABALI KAYAK MERKEZİ FİYAT TARİFESİ NASIL?

Snowboard Takımı: 250 TL

Kayak Takımı: 250 TL

HÜDA PAR Van İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı HÜDA PAR Van İlçe Belediye Başkan adayları açıklandı

Kızak: 100 TL

Teleferik – Telesiyej (Tek Çıkış) 20 TL

Telesiyej (12 Çıkışlık Kart) : 200 TL

Köfte veya Sucuk Ekmek: 150 TLvan abalı kayak merkezi (3)-1

Kaynak: Vanolay - Suat Tink