Kurban Bayramı öncesi Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi ekipleri, denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekipleri hijyen koşullarını, eldiven, bone kullanımını, üretim malzemelerinin son kullanma tarihlerini, ilaçlama ve iş yeri ruhsatlarını kontrol etti.Van Tatlı Denetimi (4)

Van Peygamber Sevdalıları’ndan bayramlaşma programına davet Van Peygamber Sevdalıları’ndan bayramlaşma programına davet

Kent genelinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ayrıca ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen koşulları, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğu da denetlendi. Kontrollerde tarihi geçmiş ürünleri imha etmek üzere el koyan ekipler, işyerine cezai işlem uyguladı.Van Tatlı Denetimi (1)

Zabıta Dairesi Başkanı Cahit Turan'ın da katıldığı denetimde konuşan Gıda Mühendisi Ümit Akif Çalım, “Zabıta Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi olarak ilimizde bulunan tatlı üretim yerleri ve pastaneleri denetliyoruz. Bu denetim sonucunda gıda ve hijyen kurallarına uygun yerleri tebrik ederek, uymayan yerlere cezai işlem uyguladık. Denetimlerimiz bayram sonuna kadar devam edecek olup halkımız güvenle bayramı geçirebilir” dedi.Van Tatlı Denetimi (3)

Denetimler kent genelinde belirli periyotlar dahilinde devam ediyor

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi