Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, son olarak ulaşımında büyük sıkıntıların yaşandığı 110 kilometre uzaklıktaki Bahçesaray ilçesinin ulaşım sorununu gidermek için otobüs seferlerine başlıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 otobüs her gün sabah 09.00 ile öğleden sonra 16.00’da Van merkez ve Bahçesaray ilçesi çıkışlı seferler yapacak. Seferler 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle başlayacak. Van Bahçesaray Otobüs Saati 2

Van'da yüksekten düşen bebek yaralandı Van'da yüksekten düşen bebek yaralandı

Öte yandan Başkale, Çavuştepe/Zernek/Hoşap, Abalı/Aladüz, Sağlamtaş/Çakırbey/Çolpan, Gendelova/Çomaklı/Kozluca/Yalnızağaç, Esenpınar/Halkalı/Yaylıyaka, Şahgeldi/Tabanlı/Pirgarip, Gedikbulak/Derebeyi/Bağdaşan/Karaağaç/Ermişler, Karagündüz, Ilıkaynak/Aşağı-Yukarı Gölalan güzergâhlarında sefer yapan kiralık araçların da sözleşmesi sona ererken, söz konusu güzergâhlarda vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla belediyeye ait otobüslerle hizmet verilecek. 

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, kiralık araçlarla ilgili sözleşmenin sona ermesinin ulaşım hizmetini aksatmayacağını belirterek, yeni otobüslerle daha kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi