Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada 05 Nisan Cuma günü (Yarın)  Van’ın merkez ilçeleri de dahil olmak üzere 5 ilçelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.
VAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN YAPILACAĞI YER VE SAATLER...

VAN - İPEKYOLU
İpekyolun’da 10.00 – 16.00 saatleri arasında;  Cumhuriyet,Hafiziye,Cevdet Paşa Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 16.00 – 18.00 saatleri arasında; Hafiziye Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
İpekyolun’da 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Cumhuriyet Ve Hafiziye Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
VAN –TUŞBA
Tuşba ’da 09.00 – 16.00 saatleri arasında; Adıgüzel, Ermişler, Atmaca, Akçift, Esenpınar, Otluca, Aşıt, Koçköy, Sağlamtaş, Tevekli, Yemlice, Alaköy, Yeşilsu, Akçaören, Çakırbey, Çolpan, Tabanlı, Ayanıs, Dilimli, Gülsünler, Yumrutepe, Değirmenözü, Kolsatan, Özyurt, Pirgarip, Dağönü, Güvençli, Halkalı, Kasımoğlu, Yaylıyaka, Yeniköşk, Bağdaşan, Ocaklı, Özkaynak, Ağartı, Göllü, Meydancık, Şahgeldi, Karaağaç, Kumluca, Derebey, Mollakasım, Gedikbulak, Hıdırköy, Satıbey Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
 VAN -EDREMİT
Edremit’te 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gölkaşı,Köklü,Kıyıcak,Çayırbaşı Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Kurubaş,kavurma,süphan,bakacık,yeni mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Süphan mahallesi ve eminpaşa mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
VAN -GEVAŞ
Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gevaş Merkez Tamamı Ve Buna Bağlı Mahaleler, Selimiye Mah, Şaligöl Mah, Hakanlar Textil, Bahçelievler Mah, Ronıs Tekstil, Orta Mah, Okyanos Ayakabı Fabrikası, Elmalı Mah, Pınarbaşı Mah, Karşıyaka Mah, Jandarma Karakolu Ve Hişet Mahallesinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Van İçin Sağanak yağış Uyarısı… Van İçin Sağanak yağış Uyarısı…

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Kızıltaş,gündoğan mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Atalan, aladüz, abalı mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Taşkonak,köprüler mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Gevaş’ta 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Gündoğan mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
VAN -GÜRPINAR
Gürpınar’da 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Çakınlı,Parmakkapı, Çavuştepe,Yukarıkaymaz ,Değirmendüzü,Ortaköy, Yatağan,Akpınar,Otbiçer, Sakalar,Akbulut,Hoşap, Koyunyatağı,Aşağıkaymaz, Cumhuriyet Mahallelerinde Planlı Bakım Ve Onarım Çalışması Nedeni İle Enerji Kesintisi Yaşanmaktadır.

Gürpınar’da 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Hacıköy,oğuldamı,savacık,ışıkpınar,güleçler,bozyiğit,hamurkesen,sapakonak,arındı,dikbıyık,günbaşı,üçdoğan,cumhuriyet,gölardı,kapçık,murataldı,topyıldız,beşbudak,çepkenli,tepegören,yaramış,yoldüştü,geçerli,ortaköy,özlüce,taşlıyazı,yatağan,değirmendüzü,kalkanlı,karakoç,kılıçtutan,çörekli,erkaldı,kuşdağı,parmakkapı,sıcaksu,topçudeğirmeni,yedisalkım,doluçıkın,hoşap,öveçli,yurtbaşı,bölmeçalı,bükeç,yolaşan,koçgüden,taşdöndüren,tutmaç,bağrıyanık,geziyurt,tutak,dağseven,kırkgeçit,ongun,sütlüce,mollahüseyin,sevindik,akdoğu,alnıak,çatakdibi,cevizalan,dolaylı,giyimli,yalınca,örmeli,üçgen,uzungedik,gurpınar:çakınlı,parmakkapı,çavuştepe,yukarıkaymaz,değirmendüzü,ortaköy,yatağan,akpınar,otbiçer,sakalar,akbulut,hoşap,koyunyatağı,aşağıkaymaz,cumhuriyet mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
 

Kaynak: Vanolay/Haber Merkezi