Van’da sıcak havayı fırsat bilenler sahilleri doldurdu Van’da sıcak havayı fırsat bilenler sahilleri doldurdu

Van'ın Tuşba ilçesinde açtıkları çiçeklerle Van Gölü kıyılarına renk katan badem ve kayısı ağaçları, doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Çarpanak Adası için gelen ziyaretçiler kıyıdaki doğa güzellikleri görme şansı yakalıyor.Çarpanak Adası (9)

Çitören Mahallesi sınırlarındaki kıyılar, ilkbaharda doğanın canlanmasıyla seyrine doyum olmayan güzelliğe bürünüyor.Çarpanak Adası (7)

Çiçek açan badem ve kayısı ağaçlarının, Çarpanak Adası, Süphan Dağı, Van Gölü'nün ve gökyüzünün maviliğiyle bütünleştiği kıyılar, doğaseverleri ve fotoğraf tutkunlarını cezbediyor.Çarpanak Adası (6)

Bölgeye gelen ziyaretçiler doğayla iç içe zaman geçirme fırsatı bulurken, fotoğraf tutkunları da ortaya çıkan manzarayı görüntülemeye çalışıyor.Çarpanak Adası (1)

Ziyaretçilerden Halil Yetmez, ilkbaharla Van Gölü kıyılarında seyrine doyum olmayan manzaraların oluştuğunu söyledi.Çarpanak Adası (2)

İlk defa Çitören Mahallesi'ndeki kıyıları gördüğünü belirten Yetmez, "Karlı Süphan Dağı, Van Gölü ve çiçek açan badem ağaçlarıyla eşsiz bir görüntü ortaya çıkmış. Daha önce buraya gelmemiştim. Görülmeye değer bir yer. Havanın güzel olmasıyla çok sayıda ziyaretçinin geldiğini gördüm. Herkese tavsiye ediyorum." diye konuştu.Çarpanak Adası (10)Çarpanak Adası (3)Çarpanak Adası (5)

Kaynak: AA