Evlilik çağına gelmiş gençlerin evlenmesinin önündeki maddi engelleri bir nebze de olsa kaldırmak amacıyla çalışma başlatan Umut Kervanı Vakfı, "Huzura Adım Projesi" ile 100 gencin evlilik masrafılarıı karşılamayı hedefliyor. İl il gezerek projenin detaylarını anlatan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Van’da da iş insanlarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (2)

Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman’ın ardından ilk etabın son durağı olan Van’a gelen Elibüyük, Umut Kervanı Van Derneği Başkanı Sedat Vatan’la birlikte HAKSİAD ve MÜSİAD Van Şube yönetimleri ile iş insanı Muzaffer Rua ve Akif Ölmez’i ziyaret etti.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (1)

Aile kurumunu çok önemsediklerini ve evlenmek isteyip de maddi imkansızlıklar nedeniyle evlenemeyen gençlere destek olmak istediklerini belirten Erdal Elibüyük, projenin detaylarını anlatıp iş insanlarından destek istedi.

 Umut Kervanı Van Derneği’nde yapılan basın açıklamasının ardından iş insanı Muzaffer Rua ve Akif Ölmez’le istişarelerde bulundu. Yapılan projenin çok anlamlı ve faydalı olduğunu dile getiren iş Rua ve Ölmez destek konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (4)

Daha sonra MÜSİAD Van Şube Başkanı Ertuğrul Balibay ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Elibüyük ve heyeti burada da proje üzerine istişare yaptı. Vakfın yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü yardım çalışmalarına da değinilen görüşmede karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (3)

Van’da Pazar günü ulaşım ücretsiz mi? Van’da Pazar günü ulaşım ücretsiz mi?

SERHAD FM’E KONUK OLDU

Kentte yayın yapan Serhad FM radyosuna konuk olarak katılan Erdal Elibüyük, toplumun temel yapı taşı olan ailenin önemine vurgu yaptı.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (5)

Radyo programından hemen sonra kentteki son durak olan HAKSİAD Van Şubesi’nde iş insanlarıyla buluşan Elibüyük ve heyeti, Huzura Adım Projesi’ne destek istedi.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (6)

“İLK HEDEFİMİZ 100 ÇİFTİ EVLENDİRMEK”

Projeye her kesimden destek verildiğini söyleyen Elibüyük, “2024 hedefimiz 100 tane ihtiyaç sahibi genç kardeşimizi evlendirmek, evliliklerine katkı sunmak. Burada 5 ana ihtiyaç maddesi belirledik. Yatak Odası takımı, koltuk takımı, buzdolabı, çamaşır makinesi ve fırın olmak suretiyle genç kardeşlerimize bunları hediye edeceğiz. Bunlar tabi bir havuz sisteminde toplanıyor. İş adamlarımıza gidiyoruz, projemizden bahsediyoruz. Projemiz sadece bağış yöntemiyle değil iş adamlarımızı ve diğer sivil toplum kuruluşlarını da projenin bir parçası haline getirmek, süreç içerisinde beraber projeyi yürütme noktasında da çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şuanda da yaklaşık 7-8 ile ziyaretimizi gerçekleştirdik. Her il kendi projesini özel yürütüyor. Hayırseverlerin katkılarıyla beraber belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin inşallah 2024’te düğünlerini yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“DESTEK KONUSUNDA OLUMLU DÖNÜŞLER ALDIK”

Ziyaretlere ilişkin konuşan Umut Kervanı Van Derneği Başkanı Sedat Vatan ise, “İş insanları ve kurumlardan geri dönüşler çok güzel oldu. İyi bir çalışma yaptığımızı söylediler. Esnaf kardeşlerimiz de destek sunacaklarını, ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtiler. Erdal başkanımız Umut Kervanı’nın genel faaliyetlerinden de bahsederek yurt içi ve yurt dışındaki ziyaretlerdeki gündem maddeleri ile vakfın görüş ve önerini paylaştı. Önemli fikir alışverişleri yapıldı. Katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.Van Umut Kervanı Erdal Elibüyük (7)

Ziyaretlerde iş insanlarına teşekkür belgesi takdimi de yapıldı.

Muhabir: Furkan Ersöz