Ülker Cem Kaplan döneminde her ay düzenli olarak suya zam yapan VASKİ, vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. 31 Mart seçimlerinin ardından yönetim kadrosu sil baştan değişen VASKİ’nin 2 milyardan fazla olan borcu Vanlıların faturalarına yansıyor.

Elektrik faturalarını geride bırakarak doğalgaz faturalarıyla yarışan su faturaları vatandaşları mağdur ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden son faturalarını paylaşan Vanlılar, duruma tepki göstererek yeni yönetime seslendi.Vaski Su Faturası (1)

BİNLERCE İCRA DOSYASI VAR!

Su faturalarının ödenemez duruma geldiği Van’da binlerce kişinin icralık oldu. Su faturalarının daha önce hane giderine etkisi olmazken, son dönemlerde faturalar arasında en fazla gidere neden oluyor.

Van'da 10 yaşındaki Miraç akülü sandalyesine kavuştu Van'da 10 yaşındaki Miraç akülü sandalyesine kavuştu

Sosyal medya üzerinden VASKİ tarafından oluşturulan su faturasını paylaşan bir kullanıcı, “Dün su faturam geldi, 900 liraya yakın faturam geldi sanırım bir yanlışlık vardır.” dedi.

Vaski Su Faturası (22)

Su faturaları bin TL'ye dayanan Van'da VASKİ’ye tepkiler büyüyor. Vanlılar, yeni yönetimden çözüm bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan verilere göre, birçok Büyükşehir’i geride bırakan VASKİ en fazla su faturaları ödeyen 30 Büyükşehir sıralamasında 18. Sırada yer aldı.

Kaynak: Vanolay - Suat Tink