1461 Trabzon-Vanspor maçı canlı izle 1461 Trabzon-Vanspor maçı canlı izle

TFF 2 Lig Beyaz Grup’ta son viraja girilirken şampiyonluk şansı devam eden Vanspor’un cezalarla başı dertte.  Altınordu maçındaki olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve para cezası alan Vanspor,  Ankaraspor maçındaki “saha olayları” ve Beyoğlu maçında “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

TFF’nin yaptığı açıklamada, “17.04.2024 tarihinde oynanan Vanspor-Ankaraspor TFF 2. Lig Beyaz Grup maçındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca,

Ayrıca, Vanspor-Ankaraspor maçında Furkan Saki’nin bu maçta rakip futbolcuya “hakareti” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca ve “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilirken Vanspor Kulüp antrenörü Murat Yıldırım’ın da bu maçta “saldırısı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 18.04.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildiği belirtildi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi