Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu Van'da bir araçta yapılan aramada 11 canlı keklik bulundu

Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada , 16 Mayıs Perşembe günü (Yarın)  Van’ın merkez ilçeleri de dahil olmak üzere 8 ilçelerde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.
VAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİNİN YAPILACAĞI YER VE SAATLER...
İPEKYOLU

İpekyolun’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında;  Bahçıvan, cumhuriyet ve hafiziye mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
TUŞBA
Tuşba ’da 12.00 – 16.00 saatleri arasında; Akçift, atmaca, bağdaşan, çakırbey, çolpan, dağönü, değirmenözü, derebey, ermişler, esenpınar, gedikbulak, göllü, güvençli, halkalı, karaağaç, kumluca, meydancık, özyurt, pirgarip, sağlamtaş, şahgeldi, tabanlı, yaylıyaka,yeşilsu, yumrutepe mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

EDREMİT
Edremit’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Dönemeç ve gölkaşı mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 13.00 – 18.00 saatleri arasında Köprüler mahallesinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Edremit’te 09.00 – 15.00 saatleri arasında; Şabaniye ve süphan mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

MURADİYE
Muradiye’de  09.00 – 17.00 saatleri arasında; Babacan ve kandahar mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.

Muradiye’de  09.00 – 12.00 saatleri arasında; Şehitmemet bey mahallesi 521 sk ve 407 sokaklarda planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
SARAY
Saray’da  09.00 – 17.00 saatleri arasında; Kapıköy, koçbaşı, yamanyurt mahallerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
GEVAŞ
Gevaş’ta 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Bahçelievler, karşıyaka, dereagzı, elmalı, koçak, yoldöndü, altınsaç, göründü, yemişlik, dilmetaş, kuşluk, timar, atalan, dağyöre, pınarbaşı, bağlama, inköy, selimiye, hasbey, ikizler, uysal, yanıkçay, kazanç, değirmitaş, hişet, aydınocak, dokuzağaç, kurultu, uğurveren, yuva, abalı, aladüz, guzelkonak, kayalar mahallerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
GÜRPINAR
Gürpınar’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Alnıak, giyimli, hoşap, koçgüden, mollahüseyin, taşdöndüren, tutmaç, yedisalkım, mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır.
ERCİŞ
Erciş’te 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Ağaçören, ağırkaya, çubuklu, evbeyli, gözütok, kardoğan, kekiksırtı, köycük, mağara, söğütlü, ulupamir, uncular,mahallelerinde planlı bakım ve onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanmaktadır. 

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik