Kasım Keklik/vanolay
Soğuk veya buz torbası uygulaması şişliği ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir. Kaşıntı ve kabarcıklar nasıl giderilir? Vücutta Çıkan Kaşıntılı Kabarcıklar Nasıl Geçer? Evde nasıl geçer? Tüm vücutta kaşıntı neden olur? Sizler için derledik.
Soğuk veya buz torbası uygulaması şişliği ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.  Alanı temiz ve kuru tutun. Kabarcıkları patlatmayın veya delmeyin. Kabarcık patlarsa, bölgeyi temiz tutmak için bir bandaj veya pansuman uygulayın.
Vücutta kaşıntı ve kabarcıklar, deri hastalıklarının yanı sıra böcek sokması, stres, alerji, parazit, mantar, kansızlık, diyabet, kanser, kan hastalıkları ve ilaç yan etkileri gibi geniş bir yelpazede bulunan rahatsızlıklardan kaynaklanabilir.


EVDE NASIL GEÇER?
Karanfil yağı, ciltte meydana gelen kabarcıklar ve kaşıntı durumunda tercih edilen bir bitkisel yağdır. Karanfil yağının uygulanması, deri üzerindeki kaşıntı hissini giderebilir. Pamuk yardımıyla karanfil yağını kaşınan bölgeye sürün ve dairesel hareket çizerek masaj yapın.

602e1548adcdeb15e8edcb6c

e-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir? e-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir?


TÜM VÜCUTTA KAŞINTI NEDEN OLUR?
Vücutta meydana gelen kaşıntıya, egzama gibi deri hastalıkları, böcek ısırması, polen, gıda ve ilaçlara karşı alerjik reaksiyonlar, uyuz gibi parazitler, hormonal değişiklikler, karaciğer rahatsızlığı, lenfoma gibi kan hastalıkları ve kanser türleri yanı sıra diyabet gibi rahatsızlıklar neden olur.