Ağrı’da 43 yıl boyunca sınıf öğretmenliği ve idarecilik yapan, binlerce öğrenci yetiştiren Merkez Kuva-i Milliye İlkokulu Müdürü İbrahim Aktaş, yaş haddinden emekli oldu.

Aktaş, yaptığı açıklamada, “Öğretmenlik en mukaddes mesleğidir. Dünyada her iş yapılabilir ama öğretmenlik özeldir. Emeklilik hayatında şimdiden öğrencilerimi özledim. Eski öğrencilerim beni yolda görünce boynuma sarılıyor. Bu da benim için büyük bir mutluluk kaynağı.” dedi.

Gastronominin Güncel Durumu konulu söyleşi Gastronominin Güncel Durumu konulu söyleşi

Aktaş, emeklilik hayatında da eğitime katkı sağlamaya devam edeceğini ifade ederek, “Eğitim camiasına yaptığım katkılardan dolayı çok mutluyum. Emeklilik hayatında da eğitime katkı sağlamak istiyorum. Eğitim gönüllüsü bir insan olarak, eğitim camiasının her zaman yanındayım.” diye konuştu.

Aktaş, emekli olduktan sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’i ziyaret ettiğini ve kendisine teşekkür ettiğini de aktardı.

Kökrek ise, Aktaş’ın eğitim camiasına yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ederek, “İbrahim Aktaş, Ağrı eğitimine büyük hizmetler vermiş bir öğretmenimizdir. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, onların hayatlarında iz bırakmıştır. Emeklilik hayatında sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim. Öğretmenlik mesleği, öğrencilerin hayatlarında iz bırakan, onlara yol gösteren, onları geleceğe hazırlayan en kutsal meslektir. Öğretmenlerimizin önemi her zaman büyüktür.” ifadelerini kullandı.