Yemen'de Ensarullah'ın kontrolü altındaki bölgelerde Filistin halkıyla dayanışmak ve işgalci rejimin Gazze Şeridi halkına yönelik devam eden soykırım katliamlarını telin amacıyla milyonlarca kişinin katılımıyla devasa mitingler düzenlendi.

Yemenliler, üst üste 21. Cuma günü, başta Sana, Hudeyde, Damar, Amran, Hacca, Taiz olmak üzere Yemen'in birçok şehrinde gösterilere katıldı.

Başkent Sana'nın en büyük meydanı olan El Sabin Meydanı, önceki mitingleri aşan bir rekor katılıma sahne oldu.

"Yalnız değilsin… Gazze'nin yanındayız" sloganıyla düzenlenen mitinge ilişkin tertip komitesinden yazılı açıklama yapıldı

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Filistin halkını desteklemek amacıyla etkinliklerin, faaliyetlerin ve milyonlarca kişinin kitlesel miting ve gösterilere katılımının devam edeceğini vurguluyoruz.

Yemen Silahlı Kuvvetlerinin siyonist oluşumla bağlantılı gemileri, Amerikan ve İngiliz düşman gemilerini hedef alan operasyonlarını tebrik ediyoruz.

BM, Gazze'de 10 binden fazla kadının öldürüldüğünü bildirdi BM, Gazze'de 10 binden fazla kadının öldürüldüğünü bildirdi

Saldırılar durana ve Gazze Şeridi'ndeki abluka kaldırılana kadar Yemen askeri operasyonlarının durmayacağını vurguluyoruz.

Halen vicdanı var olan Arap ve İslam halklarını, Amerikan ve israil mallarını ve bunları destekleyen firmaları boykot etmeye çağırıyoruz." 

Kaynak: İLKHA