Yetimler Vakfı gönüllüleri, Kurban Bayramı münasebeti ile dünyanın çeşitli noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Tanzanya'da ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için çalışma yürüten Avrupa Yetim Eli Derneği yetkilileri kurban kesimi yaparak yüzlerce aileye et dağıtımı gerçekleştirdi.

İslami Cihad, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Tel Aviv'i hedef alan operasyonunu tebrik etti! İslami Cihad, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Tel Aviv'i hedef alan operasyonunu tebrik etti!

Adak kurbanı dağıtımından sonra dernek yetkilileri zekât dağıtımı gerçekleştirdi, çocuklara ikramlarda bulundu.

Yürütülen çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllü üyesi Ömer Arslan, "Tüm mazlum coğrafyalarda olduğu gibi Tanzanya ülkesinde de yardım çalışmalarımız sürüyor. Şuan bir yetimhanedeyiz bu yetimhanede İslami eğitim de verilmektedir. Bu çocuklarımıza çeşitli hediyeler dağıttık, nakdi yardımlar yaptık. Afrika yokluk coğrafyasıdır, insanların göndereceği her yardıma ihtiyaçları var. Yetimler Vakfı olarak sadece Kurban Bayramında değil, her dönem mağdur insanların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Hayır sahiplerimize çağrımız, yardımlarını eksik etmemeleridir. Çünkü yürüttüğümüz çalışmalarımız hayır sahiplerinin katkıları ile mümkün olabiliyor." ifadelerini kullandı.  

Kaynak: İLKHA