Bir inşaatın içi su dolu asansör boşluğunda genç kızın ölümüne dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Yasemin Cemre İçlikan (17), 27 Ağustos'ta Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bulunan atıl inşaatın asansör boşluğunda hayatını kaybetti. Olay, polis, sağlık, AFAD, itfaiye ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BUSKİ ekibinin sevk edildiği bir ihbarla ortaya çıktı.

Asansör boşluğundaki suyun vidanjörle boşaltılması sırasında, cesedin Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurttan izinli çıktıktan sonra geri dönmediği tespit edilen Yasemin Cemre İçlikan'a ait olduğu belirlendi. Genç kızın cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

2 YAŞINDA EVLAT EDİNİLMİŞ

Yasemin Cemre İçlikan'ın 2 yaşında evlat edinildiği ve daha sonra ailesiyle birlikte Bursa'ya yerleştiği bilgisi de gün yüzüne çıktı. Ancak gencin trajik ölümü, ailesini yasa boğdu.

ERKEK ARKADAŞI TUTUKLANDI

Olayı çözmek amacıyla yapılan soruşturma kapsamında, bölgedeki güvenlik kameralarının incelenmesi ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, genç kızın erkek arkadaşı da dahil olmak üzere 3 kişi gözaltına alındı. Yasemin İçlikan'ın erkek arkadaşı Bedirhan G. "kasten öldürme" suçundan tutuklanırken, kuzenleri K.D. ve E.C. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TEKME ATIP DÜŞÜRDÜ

Genç kızın erkek arkadaşı olan Bedirhan G.'nin ifadesine göre, Yasemin'e olay günü kuzeni E.C. ile birlikte olma teklifinde bulundu. Ancak Yasemin ve kuzeni bu teklifi reddedince aralarında bir kavga çıktı. Bedirhan G., ifadesinde, kavganın ardından Yasemin'e tekme attığını ve bu tekme sonucu dengesini kaybederek asansör boşluğuna düştüğünü itiraf etti.

Otomobille kamyonet çarpıştı, 5 kişi yaralandı Otomobille kamyonet çarpıştı, 5 kişi yaralandı

İNŞAAT, 5 YILDIR ATIL DURUMDA

Olayın yaşandığı inşaatın 5 yıldır atıl durumda olduğu ve mahalle sakinlerinin güvenlik endişesi taşıdığı belirtildi. Inşaata sık sık giren çıkan kişilerin olduğu, hatta şüphelinin olayın ortaya çıktığı günden bir gün önce inşaata girdiğinin güvenlik kameralarıyla tespit edildiği ifade ediliyor. Mahalle sakinleri, durumun ciddiyetine dikkat çekerek yetkililerin önlem almasını bekliyor.