M. Ali Ortaç – Vanolay

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere 2 bin personel alımı yapılacak. İşte başvuru şartları ve tarihi…

Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, Noter kurası ile tespit edilmek suretiyle Zonguldak’ta 1500, Bartın’da 400 ve Karabük ili Yenice ilçesinde 100 olmak üzere toplam 2000 yeraltı “pano-ayak üretim işçisi” alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Personel alımına ilişkin başvuru şartları şu şekilde:

- Başvuru tarihinin son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

- En az İlkokul mezunu olmak,

- Başvuru tarihinin ilk günü itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak,

- Zonguldak 1500 işçi alımı için Zonguldak ilinde, Bartın 400 işçi alımı için Bartın ilinde, Karabük 100 işçi alımı için Karabük ilinin Yenice ilçesinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerince, 25. Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartları karşılayan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Zonguldak 1500 işçi alımı için; 13 Ekim Cuma günü saat: 14.00’te Zonguldak Site (Bahçelievler) Kapalı Spor salonunda,

Sulama kanalında ceset bulundu Sulama kanalında ceset bulundu

Bartın 400 işçi alımı için; 20 Ekim Çarşamba günü saat:14.00’ te, Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor salonunda,

Karabük Yenice ilçesi 100 işçi alımı için; 20 Ekim Çarşamba günü saat:16.00’ da Karabük Yenişehir Merkez Spor salonunda, noter kura çekimi yapılacaktır.

Zonguldak, Bartın, Karabük İş-Kur İl müdürlüklerinden alınarak Kurumumuz web sayfasında ilan edilecek başvuru listelerinden noter kurasıyla Zonguldak için 1500 asil 750 yedek aday, Bartın için 400 asil 200 yedek aday ve Karabük ili Yenice ilçesi için 100 asil 50 yedek aday belirlenecektir.

Noter kurası sonucu asıl olarak belirlenen adaylardan; başvuru şartlarını taşımayan, istenen belgeleri süresi içerisinde mazeretsiz teslim etmeyen, TTK Beden Gücü Yönergesine göre istenecek olan sağlık muayenesine göre “yeraltı pano ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” raporunu alamayan, Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak olan Arşiv Araştırmasına göre işe girmeye engel bir suçu olanlar ile 8 ay içinde işten ayrılanların yerine yedek listesinin ilk sırasındaki kişiden başlamak üzere sırasıyla yedek aday çağırılacaktır.