İşgal rejiminden iki siyonist esiri teslim aldıklarını açıkladı İşgal rejiminden iki siyonist esiri teslim aldıklarını açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 23-24 Aralık'ta yapılacak sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi. Sınavı kazananlar, Hakim ve Savcılık mesleğine kabulleri öncesinde 2 yıl süren adaylık yerine, 3 yıl Hakim ve Savcı Yardımcısı olarak görev yapacaklarını belirtti.

"Adalet teşkilatımızı güçlendiriyoruz"

Tunç yaptığı açıklamada: "Yargıda Hakim ve Savcı Yardımcılığı dönemini başlatıyor, adalet teşkilatımızı güçlendiriyoruz." ifadesini kullandı.

Sınav ilanı yayımlandı!

Bakan Tunç,800 adli yargı hakim ve savcı yardımcısı
100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı yardımcısı
100 idari yargı hakim yardımcısı olmak üzere toplamda 1000 hakım ve savcı yardımcısı ile ilgili sınav ilanını yayımladı.

"Başarılar Diliyorum"

Bakan Tunç, ifadelerine şöyle son verdi:

#ÖSYM tarafından 23-24 Aralık’ta yapılacak sınava girecek tüm adaylarımıza, geleceğin hakim ve savcılarına iyi çalışmalar ve başarılar diliyorum. Sınavı kazananlar, Hakim ve Savcılık mesleğine kabulleri öncesinde 2 yıl süren adaylık yerine, 3 yıl Hakim ve Savcı Yardımcısı olarak (1 yılı Adalet Akademisinde eğitim ve ara sınavlar, 2 yılı tecrübeli hakim ve savcılarımızın yanında notlar alarak usta çırak ilişkisi içinde) çalışacaklar ve kürsüye daha donanımlı ve güçlü şekilde çıkacaklar. Hayırlı olsun.

Detaylar için tıklayın.

Kaynak: Van Olay - Kasım Keklik