Ziyarette, yüksekokulun yürüttüğü çalışmalar ve tarım ve hayvancılık alanlarında yapılacak iş birliği faaliyetleri görüşüldü. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Selvinaz Yakan, konuklarına yüksekokulun eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kökrek ve Kaya, daha sonra yüksekokulun hayvan yetiştirme ve besleme laboratuvarları ile üretim tesislerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bitlis’te Kudüs ve şehadet programı düzenlendi Bitlis’te Kudüs ve şehadet programı düzenlendi

Kökrek, yaptığı açıklamada, yüksekokulun tarım ve hayvancılık sektörüne önemli katkılar sağladığını belirterek, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yüksekokulla ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Bu sayede hem öğrencilerimize hem de çiftçilerimize faydalı olabiliriz." dedi.

Kaya da yüksekokulun bölgenin ihtiyaçlarına uygun eğitim verdiğini ifade ederek, "Yüksekokulumuz, tarım ve hayvancılık alanında nitelikli eleman yetiştirmenin yanı sıra bilimsel araştırmalar da yapmaktadır. Bu çalışmaları desteklemek ve yaygınlaştırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz." diye konuştu.

Kaynak: İLKHA