Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilere açıklama yaptı. Van’ın da aralarında olduğu Büyükşehir ve illerin AK Parti belediye başkan adayları belli oluyor. Erdoğan Pazar günü Ankara’da adayları açıklayacaklarını belirtti.

Beraberindeki AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk olarak yerel seçimlere ilişkin aday belirleme çalışmaları soruldu.

HÜDA PAR Belediye Başkan Adayı Ramanlı, projelerini açıkladı HÜDA PAR Belediye Başkan Adayı Ramanlı, projelerini açıkladı

"Pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız"

Erdoğan, pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan iller için belirlenen belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, "Bazı büyükşehirlerde illerin açıklamalarını yaptık. Şimdi bu hafta da büyük ihtimalle pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız. Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor ve pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu'nda toplantımızı yapacağız." dedi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi