Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bayram ikramiyelerinin 3 bin lira olarak belirlendiğini ve yasanın Meclis'ten geçmiş durumda olduğunu ifade eden Işıkhan, "Ödeme günlerini planlıyoruz. Bayramdan önce emeklilerimizin hesabına aktarmış olacağız."

Her zaman en iyi rakamları vermeyi arzu ettiklerini ancak koşullar doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyen Işıkhan, "İnşallah daha iyi hizmetlerimiz olacak." diye ekledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alım sonuçları açıklandı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 8 bin personel alım sonuçları açıklandı

Işıkhan, Bağ-Kur'luların sigorta prim gün sayısının, SSK'lıların prim gün sayısıyla eşitlenmesi konusunun da orta vadeli planları arasında olduğunu, düzenleme içine alacaklarını belirtti.

Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu yıl ilan edilen "Emekliler Yılı" kapsamında emeklilere desteklerinin olacağını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti.  (İLKHA)

Kaynak: ilkha