İçerisinde İslam Alemi için önem arz eden çok sayıda gün ve geceyi barındıran üç aylara bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Akman, “Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu müstesna gün ve geceleri bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız” dedi.

İpekyolu, Tuşba, Gürpınar, Gevaş ve Bahçesaraylı öğrencilerden YKS ücreti çağrısı İpekyolu, Tuşba, Gürpınar, Gevaş ve Bahçesaraylı öğrencilerden YKS ücreti çağrısı

Mübarek üç aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan’ın dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruğa ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günler olduğunu ifade eden Başkan Akman, “İslam Âleminde son derece önemli bir yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini; perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak idrak edeceğiz. Cuma günü ise İslam alemi için son derece önemli olan mübarek üç ayların başlangıcıdır. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde manevi iklimi fırsat bilerek, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamını oluşturmaya gayret göstermeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN