Bitlis Emniyet Müdürlüğü, Hizan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından alınan tedbirler kapsamında, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde denetimler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, otobüslere "yolcu" olarak binen sivil trafik polisleri, sürücülerin trafik kurallarına uyup uymadığını gözlemledi.

Bitlis’ten Diyarbakır’a ve Diyarbakır’dan Bitlis’e sefer yapan özel bir firmaya ait otobüslere görevli polislerin yolcu olarak binmesiyle başlayan denetim, yolculuk boyunca devam etti. Seyahat sonunda polisler, yolculara ve şoförlere kendilerini tanıtarak, otobüs denetimleri için otobüse bindiklerini belirterek yolculara ve şoföre trafik konusunda bilgilendirme yaptı.

Muş’a Uyarı! Muş’a Uyarı!

Denetimler sırasında, sürücülerin emniyet kemeri takıp takmadığı, cep telefonu kullanıp kullanmadığı, kırmızı ışık ihlali yapılıp yapılmadığı gibi unsurlar titizlikle incelendi. Yapılan tespitlerde, sürücülerin ve yolcuların trafik kurallarına uyduğu  ve güvenli sürüşü sağladığı tespit edildi.

Kaynak: BÜLTEN