Yapılan operasyonda 1 ton 530 kilogram esrar ve 2 milyon 850 kök skunk bitkisi ele geçirildi Yapılan operasyonda 1 ton 530 kilogram esrar ve 2 milyon 850 kök skunk bitkisi ele geçirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye geldi. Hindistan ziyareti sırasında Almanya Başbakanı Olaf Scholz'u kabul eden Erdoğan, iki lider arasında önemli konuları ele aldı.

İletişim Başkanlığı'ndan gelen bilgilere göre, görüşme sırasında Türkiye-Almanya ikili ilişkileri üzerine detaylı görüşmeler gerçekleştirildi. Ayrıca, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki diyalog mekanizmasının yeniden canlandırılması, Rusya-Ukrayna savaşı ve bu çerçevedeki bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz'a, geçtiğimiz günlerde yaşadığı kaza nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti. İki lider arasında 2022 yılında sağlanan 45 milyar dolarlık ticaret hacminin artırılması için enerji arzı, yenilenebilir enerji, inovasyon ve teknoloji transferi gibi alanlarda iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Görüşmeye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan temasları kapsamında ayrıca Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga ile de önemli bir görüşme gerçekleştirildi. (İLKHA)