M. Ali Ortaç – Vanolay

Diyanet İşleri Başkanlığı, personel alımı müjdesini duyurdu. KPSS’den 60 puan ile yapılacak alımın başvuruları başladı. Başvuru tarihleri ve şartlarına ilişkin detaylar haberimizde…

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere öğretmen ve çocuk gelişimi kadrolarında sözlü sınav başarı sırasına göre alım yapacak.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

4 Eylül 2023’te (bugün) başlayan Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları 15 Eylül 2023’e kadar sürecek.

İlana başvuracak adayların "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden şahsen başvuru yapması gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NASIL?

5 öğretmen ve 2 çocuk gelişimcinin alınacağı alıma ilişkin başvuru şartları şöyle sıralandı:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2. Üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim veren ve tabloda belirtilen bölümlerinin birinden mezun olmak,

3. Öğretmen için 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP121 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

4. Çocuk gelişimcisi için 2022 yılında B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak.

(*)(*) Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu işbirliği ile açılan Pedagojik Formasyon ve 33 kredilik Yükseköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış olmak.

- Adaylar sadece bir kontenjan grubundan başvuru yapabileceklerdir.

Bakan Fidan NATO Genel Sekreteri ile görüştü Bakan Fidan NATO Genel Sekreteri ile görüştü

SINAV YERİ VE YAPILIŞI…

KPSS puan sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 3 (üç) katı aday, son sıradaki adayla aynı puanı alanlar dâhil Ankara’da yapılacak sözlü sınava çağrılacaktır.

Sınav tarihinin, başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından ilan edileceği belirtildi.